Операційні системи

Робота зі службами

Для управління службами в багатьох системах існує команда service. Однак. в Linux її немає. Тому була написана простенька пара прог, які забезпечують управління службами з командного рядка і легко вбудовуються в будь Linux. Для управлленія службами у дистрибутиві в консолі наберіть


$ Srv <Служба> <Дія>
де <Служба> - будь-який з сервісів, доступних в системі, а <Дія> - потрібну дію для цієї служби, звичайно start, stop або restart Ім'я служби і дія є необов'язковими полями. Якщо зазначений тільки один аргумент, буде виведений список запущених в даний момент служб. Якщо не вказано нічого, то до списку запущених служб буде доданий весь перелік існуючих служб, які можна запустити а також сформовано список груп служб. Ця пара програм розуміє і такий формат:
srv switcher <Дія> <Група>
або
$ Srv <Група> <Дія>

Обидва формати є рівнозначними. У першому випадку ми явно вказуємо, що служба switcher повинна виконати <Дія> для <Групи> служб, прописаних в / etc / conf.d / switcher. У другому випадку програма srv не знаходячи службу з ім'ям <Група> припускає, що це не назва служби а назва групи і рекурсивно запускає себе першою командою. Якщо у завантажувачі вказати додатковий параметр ядра:
kernel / vmlinuz26-lts root= /dev/disk/sda1 rovga=791
nomodeset type = boot ,

а в список служб, що запускаються разом з системою помістити switcher, то при запуску switcher буде додатково завантажена група служб, які були перераховані в якості мети. Це може виявитися зручним, якщо система має багатопрофільне призначення і потрібно на етапі завантаження вибрати в якій якості повинна працювати система. Це також може виявитися корисним, якщо хочете передбачити резервний варіант входу в систему, коли більша частина служб (включаючи сервер X.org) не вантажиться.