Операційні системи

Slackware та GNU

Slackware 13,37 майже рік в процесі становлення, ви зможете оцінити продуктивність і стабільність, яка може прийти тільки при ретельному тестуванні. Slackware 13,37 використовує Linux ядро 2.6.37.6 (звідси і наше нове $ SLACKWARE_VERSION. KERNEL_VERSION $ іменування система, яка використовується для цього релізу), а також поставляється з 2.6.38.4 ядра для тих, хто хоче запустити останню (а також включає в себе файли конфігурації для 2.6.35.12 і 2.6.39-RC4). Slackware 13,1 доступна як в 32-розрядних x86 і 64-розрядні версії x86_64, і приносить із собою багато значних поліпшень, таких як KDE SC версії 4.4.3, 2.6.33.4 Linux ядра, новий набір інструментів, оновлені бібліотеки та основних програм таких як Firefox і Thunderbird.

Slackware має новий офіційний порт для ARM-архітектури, на ім'я ARMedslack, яка недавно випустила порт Slackware версії 12.2. ARMedslack почалося в 2002 році Стюарт Зима, з головною метою забезпечення повної порт Slackware для машин ARM робочий стіл - спочатку з орієнтацією на Acorn StrongARM RiscPC, а потім і вбудованих пристроїв.

Slackware ARM тепер підтримує рідну установки за допомогою звичайної програми установки Slackware на ARM Універсальна плата (за допомогою емулятора QEMU) і недавно оголосила про вбудованого пристрою: Marvell SheevaPlug.

Slackware ARM версії 12,2 побудований для ARMv4, прямий порядок байтів, "Спадщина" ABI. Новий порт в EABI вже ведеться і буде доступна в "струм" формі протягом кількох місяців.

Slackware Linux - один з найстаріших дистрибутивів GNU / Linux.Він трохи відрізняється від інших популярних дистрибутивів тим, що Slackware був і залишається «найбільш Unix'ів» - його рисами є стабільність і безпека, а також простота установки, підтримки і використання. Шанувальникам цього дистрибутиву приписують такий вислів: «Якщо ви знаєте Slackware - ви знаєте GNU / Linux. Якщо ви знаєте Red Hat, то все, що ви знаєте - це Red Hat ». Slackware був першим Linux дистрибутивом, який отримав широке поширення. Початок був покладений Патріком Волькердіногм (Патрік Фолькердінг (Patrick J. Volkerding, також відомий як Mr. Slackware і The Man) - творець дистрибутиву Slackware і компанії Slackware Linux, Inc. По випуску даного дистрибутива.) В кінці 1992 року. Патрік зіткнувся з Linux, коли шукав недорогий інтерпретатор мови LISP для свого проекту. У той час вибір серед Linux дистрибутивів був невеликий, існувало всього кілька Linux дистрибутивів, і Патрік вибрав Soft Landing Systems (SLS Linux). Тим не менш, у SLS Linux були свої проблеми і Патрік почав виправляти дрібні помилки, по мірі їх виявлення.

У підсумку, він вирішив об'єднати всі виправлення та доповнення в свій власний Linux дистрибутив. Цей приватний Linux дистрибутив дуже швидко знайшов популярність і Патрік зробив його доступним для громадськості під ім'ям Slackware Linux.Патрік так само додав нові риси свого Linux дистрибутива. Такі як процес установки з дружнім (user friendly) інтерфейсом, заснований на системах меню і ввів концепцію менеджменту пакетів програм. Що дозволило користувачам легко додавати, видаляти або оновлювати пакети програм в їх системі.